Miecz i Pastorał Online

Miecz i Pastorał Online

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

UWAGA! Wersja testowa - dużo rzeczy nie ma ale będą jak sie okaże że wszytko działa. Nie zapomnij sie zarejestrować. Musisz być zalogowany! Goście nie maja prawa do pisania na forum. Przeczytaj najpierw informacje ogólne! Potem zapraszam do działu Rozgrywka. Goście mają możliwość pisania w dziale Poza grą.

#1 10-03-2008 08:50:55

Michal Pawlak

Nobilis

Zarejestrowany: 25-02-2008
Posty: 125

Kosciół Ulryka

Cóż takiego zrobilismy Panie że pozwalasz swym wrogom zgasić swój Święty Ogień...
STALIśCIE SIę GNUSNI I LENIWI, PODOBNI PSOM łAńCUCHOWYM A NIE MYM SYNOM WILKOM ALE ZE WAS UMIłOWAłEM
DOSTANIECIE SZANSE UDACIE SIE DO NORSKI I TAM ZNOW STANIECIE SIE MNIE GODNI..GDYż STWORZYłEM NORSKE ABY HARTOWAC WIERNYCH...

fragment widzenia ostatniego Ar-Ulryka Middenhaim


Każdy z nas pamięta jaki był kościół Ulryka, niezorganizowany elitarny i tylko dla wojowników..i dlatego upadł!!!!
Ale to się zmieniło nawet w tej chwili w Norsce trwaja spory teologiczne pomiedzy nowo a staro-ulrykanami
Nowy odłam tej religi jest bardziej egalitarny i mniej sztywno przestrzega starych reguł..Pokrotce jego dotkryne można streścic w nastepujacyh słowach "jeśli Pan Zimy zechce cie dziś powołać dosiebie zyj tak aby moc godnie przed nim stanąc". Informacje ktore mamy na temat nowoulrykan czy tez jak oni sie nazywają Ulrykan dni naszych sa bardzo skąpe gdyz pamietajac co sie stało w na kontynencie w sposób prawie doskonały uniemozliwili szpiegowanie swoich poczynań...poza waska linia 10 mil od wybrzeża każdy innowierca znaleziony na ich terenie jest zabijany, niemniej docieraja do nas pewne plotki o reorganizacji koscioła i organizowani go na kształt hierarchii kościoła sigmara (sic!).Niepokic powinien fakt że w tej chwili każdy kto osiaga mistrzostwo w swym fachu może zostac kapłanem Boga Zimy.Pojawiła sie tzw teoria "boskiej predestynacji" czyli faktu ze los kazdego z nas jest z góry przez Ulryka znany a dobra jekie zdobywamy na tym swiecie i sposób w jaki wykonujemy swój zawód świadczą lub nie o łasce Ulryka.

Nowoulrykanie  stanowia w tej chwili około 30% procent wyznawców Ulryka nalezy jednak dodać ze kontrolują ponad 50 % ziemi i gospodarki  sa oni najbardziej aktywna zarówno politycznie jak i gospodarczo grupa na tym terenie należy do nich wiekszosc jarlów z terenów norski.

Organizacja kościelna opiera sie na ruchu monastycznym gdzie każdy klasztor stanowi jakby diecezje(lektorat), należy nadmienić ze tak naprawdę tam i prawie wyłącznie tam zachowane sa struktury poza opactwem lektoralnym wiekszośc słuzby kapłańskiej działa po staremu.

Ostatnio edytowany przez Michal Pawlak (17-03-2008 09:34:22)


Si vis pacem, para bellum

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plbusy Frankfurt bedlington terrier hodowla www.transport-zwlok.com.pl