Miecz i Pastorał Online

Miecz i Pastorał Online

Ogłoszenie

UWAGA! Wersja testowa - dużo rzeczy nie ma ale będą jak sie okaże że wszytko działa. Nie zapomnij sie zarejestrować. Musisz być zalogowany! Goście nie maja prawa do pisania na forum. Przeczytaj najpierw informacje ogólne! Potem zapraszam do działu Rozgrywka. Goście mają możliwość pisania w dziale Poza grą.

#1 19-06-2008 20:44:40

MG

Mistrz Gry

Zarejestrowany: 23-02-2008
Posty: 207

List od Arcylektora Ludwikusa

Tak, tak! Nie ma pomyłki. Goniec - z gildii kupie kupieckiej - dostarcza ci bez wątpienia opatrzone oryginalną pieczęcią Arcylektorską przesyłkę z Middenheim!. W samotności otwierasz list od starego towarzysza.

Stary przyjacielu!
Wiele czasu upłynęło od naszego ostatniego spotkania. Wiele też się w tym czasie zmieniło. Bardzo wiele. U Ciebie może mniej niż u mnie. Ja, cóż, nie powiem żebym narzekał choć łatwo minie jest. Sam rozumiesz, na północy krzewienie wiary nie jest sprawą łatwą. Ale gorzeje miłość Sigmara. I stosów. '
Ciężką walkę toczę też z władzą świecką. Elektor to człek uparty i pozbawiony wizji. Słaby, za słaby na tą ulrykańską północ. A ja ludzi słabych nie lubię, nie toleruje i nie popieram. Mam swoje plany co do Middenlandu.
Ale dość o mnie. Ważniejsze co u Ciebie. A tam jak się dowiedziałem zmiany! Kościół śląski został bez pasterza. Szkoda acz mojego następcy nie żałuję. Ty pewnie także nie. Ha! Celny strzał, niech cię! Idealny moment wybrałeś z tą wyprawą na Litwę! I z tego co wiem poza podejrzeniem jesteś. Nie ma to jak być profesjonalistą, albo profesjonalistę zatrudnić. Ale dość krotochwil.
Dumasz pewnie kto nowym lektorem może zostać. Powiem ci, że też nie wiem. Ale nadmienię, że wiem kogo bym widział. Nie zdziw się tylko. Myślę bowiem o naszym wspólnym znajomym Grzegorzu Hejncze.
Zaskoczony? Nie dziwię się, w końcu miłością do niego nie pałałem a on do mnie. I nic w tym względzie się nei zmieniło. On nawet nie wie że miła by była dla mnie jego kandydatura. I niech tak pozostanie.
Dlaczego on? Może z przekory? Niech zobaczy jak to jest być na takim stanowisku, gdzie ideały się kończą a zaczyna się praktyka, niech się przekona że wszytko co robi jest naprawdę ad maiorem dei gloriam, nawet jeżeli ta gloriam jest w efekcie stertą trupów i rzeką krwi - bo inaczej się nie da. Ale poza tym Michale, on się nadaję. Jest inteligenty, tak to zawsze w nim ceniłem. Jego inteligencje i szczerość. Jest młody owszem, ale wraz z młodością wnosi nowy powiew w kościół, jest niedoświadczony ale czy ja byłem? Jest nieustępliwy i uparty i to akurat dobre cechy. Jest uczciwy a to zawsze mile widziane.
Powiem Ci w zaufaniu, że mam duży wpływ na mianowanie nowego lektora. Bardzo duży. Może nie absolutny  ale znaczący. A i jeszcze jedno, Hejncze jest Ślązakiem z urodzenia, co więcej z gminu. To też będzie ładnie wyglądać, przez pewien czas będzie musiał walczyć z opozycją i na pewno będzie szukać sojuszników. Z drugiej strony fakt, że jest Inkwizytorem nie spowoduje że chociażby zaufają mu Czesi.
Odpisz mi co o tym sądzisz? Odpowiedz nadaj przez tego samego gońca. Niech Cię nie zmyli, że nosi znaki Gildii, to zaufany człowiek.
Pozdrawiam cię przyjacielu i jak zawsze zapewniam o mojej pomocy. Niech Sigmar ma Cię w swojej opiece.

Ludwikus Śląski.

Offline

 

#2 20-06-2008 09:30:08

Michal Pawlak

Nobilis

Zarejestrowany: 25-02-2008
Posty: 125

Re: List od Arcylektora Ludwikusa

Drogi przyjacielu i nauczycielu wiary Ludwikusie

Po otrzymaniu twego listu poraz któryś zastanawiałem sie czym zasłużyłem na wszystkie łaski jakimi mnie Pan nasz obdarzył na dodatek dając takiego przyjaciela jak TY

Wierze świecie ze podołasz czekającemu cie w Midenlandzie zadaniu, w końcu sami nieraz rozpalaliśmy u innych ogień wiary. Co do twojego nastepcy masz racje, nie żałuje go ani trochę i na tym poprzestańmy.

Grzegorz Hejncze powiadasz...Jestem jak najbardziej za człowiek ten mimo młodego wieku wydaje sie obdarzony ogniem wiary a oprócz tego posiada zdolności organizacyjne co jak nic przyda sie w ogarnięciu wybacz za mocne słowo burdelu jakim stał sie kościół śląski..wierz ze pojawiały sie plotki o wyznawcach Starej Wiary odprawiających swe przebrzydłe rytuały??Bez pomocy władzy kościelnej nie śmiem nawet próbować ich wykorzeniać gdyż doskonale pamiętam że zwycięstwo nad nimi jest możliwe tylko przy pomocy modlitwy kapłana Sigmara.
Powiem Ci w zaufaniu że kwestia mianowania biskupa była poruszona prze zemnie na spotkaniu moim i paru zaprzyjaźnionych panów...jeden z nich notabene starosta królewski stwierdził ze niebezpieczna to kwestia do omawiania...Zastanawiające czyż nie??

Jeśli ty popierasz Grzesia jak dobrze pamiętam tak Go nazywałeś może on być pewien mojej pomocy, jeśli tylko wykaże sie powiedzmy pewna elastycznością i ogromem dobrej woli.

Kończe powoli proszac Cie o modlitwę i błogosławieństwo dla mnie i rodzinny mojej która śmiało możesz swoja nazywać.

PS. Zwróć uwagę na młodego księcia Henryka Kanntera zapowiada on sie na doskonałego władcę i jest według mnie wielce obiecującym kandydatem na sprzymierzeńca w wielu dziełach


Michał Pawlak Defensor fidei pan na Grodzisku etc.


Si vis pacem, para bellum

Offline

 

#3 09-07-2008 23:20:06

Michal Pawlak

Nobilis

Zarejestrowany: 25-02-2008
Posty: 125

Re: List od Arcylektora Ludwikusa

Drogi Ludwikusie!!

Nasza ostatnia korespondencja natchnęła mnie do realizacji pewnego zamiaru który już od dawna kolebał sie w mojej głowie, chodzi mi mianowicie o kodyfikacje prawa dla Sląska a może nawet dla całej koronny...

Sam mi w końcu wbijałeś do głowy prawnicze reguły wiec masz efekt...widzę jednak jeden problem w którego rozwiązaniu tylko Ty możesz mi
pomóc chodzi w ko ńcu o tak delikatna materie jak stosunki prawne miedzy kościołem a szlachta a również o miejsce przywilejów obu stanów..Nie znasz może jakiegoś doktora obojga praw najlepiej z korony który mógłby sie tym zająć??Wystarczy tylko mi twoje polecenie a taka osoba znajdzie u mnie zatrudnienie jeśli nie przy kodyfikacji to gwarantuje ze  przy mnie...ewentualnie czy któregoś z naszych Koronnych pasterzy mógłby ten pomyśl zainteresować..

Pozdrawiam Cię i z góry dziękuje...

Polecając Cię łasce Sigmara

Michał Pawlak Defensor fidei pan na Grodzisku, etc, etc



Chce to wysłać przez umyślnego zaufanego człowieka...


Si vis pacem, para bellum

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plwww.biuro-ksiegowe.info.pl www.inwestowanie.info.pl Trizer - opinie i cena