Miecz i Pastorał Online

Miecz i Pastorał Online

Ogłoszenie

UWAGA! Wersja testowa - dużo rzeczy nie ma ale będą jak sie okaże że wszytko działa. Nie zapomnij sie zarejestrować. Musisz być zalogowany! Goście nie maja prawa do pisania na forum. Przeczytaj najpierw informacje ogólne! Potem zapraszam do działu Rozgrywka. Goście mają możliwość pisania w dziale Poza grą.

#16 29-06-2008 21:28:20

MG

Mistrz Gry

Zarejestrowany: 23-02-2008
Posty: 207

Re: Wywiad i jego organizacja

1.    Odrowąż - szukanie haków
Szanse powodzenia: Szpieg  poz. 1 (110%) - odpowiednie modyfikatory (tajne) = 50% szans na powodzenie


2.    Tetmajer - szukanie haków
Szanse powodzenia: Szpieg  poz. 1 (110%)  - odpowiednie modyfikatory (tajne) = 50% szans na powodzenie


3.    Nałęcz - szukanie haków na syna
Szanse powodzenia: Szpieg  poz. 1 (110%)  - odpowiednie modyfikatory (tajne) = 95% szans na powodzenie


4.    De Apolda - poziom służb i ochroniarz, przygotowanie do zamachu
BAZOWY STOPIEŃ 90% -  Szpieg  poz. 2 (+20%) - odpowiednie modyfikatory (tajne) = 50% szans na powodzenie



Proszę wykonać 4 rzuty k100 używając http://invisiblecastle.com/roller/
i wkleić wyniki podając (obowiązkowo) link do każdego rzutu.
W Character Name wpisz Pawlak
Wszystkie 4 rzuty muszą być wykonane w ciągu minuty, każdy zaraz po sobie
(powyższe restrykcje są konieczne na wypadek jakiegoś niecnego oszustwa,   ale ma nadzieje, że nie będą potrzebne)

Offline

 

#17 29-06-2008 21:35:45

Michal Pawlak

Nobilis

Zarejestrowany: 25-02-2008
Posty: 125

Re: Wywiad i jego organizacja

ja nie czaje systemu rzucania wychodza mi i nie wiem o co biega
rzuc za mnie
ja wykomnałem dwa rzuty i nie wiem co jest nie tak

Ostatnio edytowany przez Michal Pawlak (29-06-2008 21:39:19)


Si vis pacem, para bellum

Offline

 

#18 29-06-2008 22:46:16

Michal Pawlak

Nobilis

Zarejestrowany: 25-02-2008
Posty: 125

Offline

 

#19 29-06-2008 22:57:53

MG

Mistrz Gry

Zarejestrowany: 23-02-2008
Posty: 207

Re: Wywiad i jego organizacja

Widzisz jak chcesz to umiesz.

teraz jeszcze jeden rzut d100 - na to czy szpiedzy, którym się nie udało wpadli w ręce wroga czy nie.

2 rzuty - 1d100
masz tam pole Note
wpisz w nim przy pierwszym rzucie: "szpieg Nałęcz"
przy drugim rzucie "szpieg Apolda"

Offline

 

#20 29-06-2008 23:00:40

Michal Pawlak

Nobilis

Zarejestrowany: 25-02-2008
Posty: 125

Re: Wywiad i jego organizacja


Si vis pacem, para bellum

Offline

 

#21 30-06-2008 22:09:03

MG

Mistrz Gry

Zarejestrowany: 23-02-2008
Posty: 207

Re: Wywiad i jego organizacja

te, nie wiem czego płaczesz, przecież to nie jest krytyk, a szanse na to, że szpiedzy wpadli w ręce wroga wynoszą 20%

Offline

 

#22 02-07-2008 19:44:16

MG

Mistrz Gry

Zarejestrowany: 23-02-2008
Posty: 207

Re: Wywiad i jego organizacja

Wyniki misji:

Zygmunt Odrowąż - cóż na temat jego przeszłości szpiedzy raczej się za dużo nie dowiedzieli. Natomiast jeżeli chodzi o aktualne sprawy to:
1. Stateczny wydawałoby się Zygmunt Odrowąż ma kochankę. Sporo od niego młodszą. Kobieta niskiego stanu, mieszczka, lat 27, wdowa z 5-letnim synem. Czy chłopak jest synem Odrowąża? Nie zaprzeczono/nie potwierdzono. Małżonka Odrowąża nie wiem nic o romansie albo udaje, że nie wie.
2. Konie to oczko w głowie Odrowąża. Wydaje się, że jest w stanie zrobić dużo w zamian za sprawy związane z końmi, zwłaszcza z hodowlą.
3. Z niewiadomych przyczyn najstarsza córka Odrowąża wciąż pozostaje niezamężna. Przyczyny odkryli twoi szpiedzy. Otóż Cecylia choruje na wstydliwą chorobę, wciąż leczoną przez różnych medyków i babcię znachorkę z lasu.

Po raporcie na temat Odrowąża z pewnością czekasz na rewelacje od Tetmajera. Ale tu niestety czeka cię zawód. Choć wydaje się to niemożliwe to pan Tetmajer jest czysty jak łza. Jego żona umarła w naturalny sposób. Jego córka jest już zaręczona z pewnym dobrze rokującym młodym czeskim szlachcicem z Moraw, za pół roku będzie ślub. Jego najstarszy syn niczym się specjalnie nie wyróżnia, najmłodszy to oczko w głowie ojca ale nie jest faworyzowany i akceptuje swoją pozycje w rodzie. Słowem - przykładna rodzina (o dziwo!)

Offline

 

#23 27-07-2008 22:58:21

Michal Pawlak

Nobilis

Zarejestrowany: 25-02-2008
Posty: 125

Re: Wywiad i jego organizacja

Potrzebuje następujących wiadomości zamieszczam to tutaj ponieważ nie widzę innego watku by to podlepić..
Czy w hutach uzywa sie wegla drzewnego czy kopalnego..
Potrzebna mi również dokładna ilość kopalni rud żelaza na ziemiach polskich..
Czy Królestwo polskie posiada Marynarkę Wojenna??


Si vis pacem, para bellum

Offline

 

#24 28-07-2008 16:49:02

MG

Mistrz Gry

Zarejestrowany: 23-02-2008
Posty: 207

Re: Wywiad i jego organizacja

W hutach stosuje się węgiel drzewny. Jak? tak: http://pl.wikipedia.org/wiki/Mielerz

Zaznaczam, że nie wprowadzam drewna jako kolejnego, dodatkowego urowca handlowego - z prostej przyczyny, drewano w tych czasach nie jest atrakcyjnym surowcem bo jest go od h... i cut ciut - czyli każdy go ma ile wlezie i nie musi importwać.

Węgiel kopalny nie jest stosowany, bo nikt jeszcze nie wie, że można go używać - uprzedzam twoje pytanie - nie, nie możesz wynaleźć węgla jako źródła paliwa i nie urodził się jeszcze nikt, kto może to zrobić.

Co do kopalni żelaza w Koronie. Dokładne dane potrzebujesz? Powiem szczerze, że nie przeliczałem eko w takiej skali. Ale przyjmijmy - Korona ma na Śląsku 5 - w górach koło Wrocławia (nie należą do wojewody ale do króla), 4 kolejne w Małopolsce, 1 w Wielkopolsce, 3 w Marchii Wschodniej. Dzierżawi tez 2 kopalnie na Węgrzech. Od razu mówię, że nie zastanawiałem się nad kwestią ekonomiczną dla całej Korony, po prostu przyjmowałem że państwo ma tyle ile potrzebuje. Wiec licz się z tym, że jak mi wyskoczysz: "Acha to udupie KOrone bo ma za mało żelaza", to napisze: "sorki zapomniałem że ma jeszcze kopalnie w: tu, tu i tu, właśnie je otworzyli"

Co do marynarki wojennej - nie, Korona nie ma floty wojennej, raptem kilka statków służących do ochrony wybrzeża, szybszego transportu etc.

Offline

 

#25 28-07-2008 17:31:15

Michal Pawlak

Nobilis

Zarejestrowany: 25-02-2008
Posty: 125

Re: Wywiad i jego organizacja

oh... jak ty mnie dobrze znasz...nie trafiłes co prawda w 10tke ale blisko powiedzmy w 8semke...Chodzi o inna kwestie powiązanna ale ciut inna..

Chodzi mi o mianowicie o następujące kwestie..czy te kopalnie sa chronione..bo jak nie to jest zgrzyt..Nie wolno bowiem zakładac ze przeciwnik jest głupszy od nas..Ja na miejscu cesarza nastepnym razem przed sama wojna wysłałbym z 20ciescia nawet druzyn specnazu czy jak to u cesarskich sie nazywa i zlikwidował te kopalnie ma drodze sabotażu. Królestwo nie ma marynarki wiec w mare łatwo nałożyć na nie embargo handlowe.
Wiesz w tej chwili zakupiłem sobie książkę historia służb specjalnych i z stamtąd mam cała mase pomysłów
Nie chce przeginać ale inicjatywa ostrzeżenia o tym krola wydaje mi sie jak najbardziej dobrym pomysłem


Si vis pacem, para bellum

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plwww.biuro-ksiegowe.info.pl www.inwestowanie.info.pl Trizer - opinie i cena