Miecz i Pastorał Online

Miecz i Pastorał Online

Ogłoszenie

UWAGA! Wersja testowa - dużo rzeczy nie ma ale będą jak sie okaże że wszytko działa. Nie zapomnij sie zarejestrować. Musisz być zalogowany! Goście nie maja prawa do pisania na forum. Przeczytaj najpierw informacje ogólne! Potem zapraszam do działu Rozgrywka. Goście mają możliwość pisania w dziale Poza grą.

#1 21-05-2008 18:41:29

Michal Pawlak

Nobilis

Zarejestrowany: 25-02-2008
Posty: 125

Kodyfikacja prawa

Wysyłam polecenia do placówek w Krakowie i Ratyzbonie w celu przebadania środowisk uniwersyteckich zwłaszcza prawniczych do celow znalezienia odpowiednich doktorów, najlepiej obojga praw.Wiem ze placówka w Ratyzbonie ma mniejsze mozliwosci ale niech tez poniucha chce raporty  z wskazaniami słabości wytypowanych osób.


Si vis pacem, para bellum

Offline

 

#2 09-07-2008 15:29:48

Michal Pawlak

Nobilis

Zarejestrowany: 25-02-2008
Posty: 125

Re: Kodyfikacja prawa

Jakies ustalenia??


Si vis pacem, para bellum

Offline

 

#3 09-07-2008 21:05:41

MG

Mistrz Gry

Zarejestrowany: 23-02-2008
Posty: 207

Re: Kodyfikacja prawa

Cóż, odpowiedni doktorzy i uczeni owszem są. Co do Ratyzbony tutaj raczej nie liczyłbym na zbyt wiele, wojna zrobiła swoje i tamtejszy Uniwersytet to cień poprzedniej uczelni.
Co do uczelni krakowskiej. Owszem grono profesorów zapaliłoby się do twojego pomysłu. To znaczy wiadomo, że najpierw trzeba uzgodnić podstawowe kwestie i zwołać wstępną konferencję, najlepiej tygodniową gdzieś w oddali od miejskiego zgiełku. W jakiś przyjaznym opactwie na przykład. Z wygodnym noclegiem, sutym wyżywieniem, w spokojnej okolicy nastrajającej do uczonych i mądrych dysput. Koszt plus/minus (choć raczej plus) 5000 zł. Ale wiadomo! Wiedza kosztuje, na wiedzy nie ma co oszczędzać, wiedza to postęp! A kodyfikacja to ho, ho! Epokowy zamysł.
Stąd potrzeba takiej wstępnej konferencji. Ustali się plany, główne kierunki, sposoby wdrażań, ogólną linie.
A potem będzie trzeba myśleć o większych szczegółach. Potem o szczegółach w ogóle i szczególikach.



Twoje placówki rzecz jasna nie mogły działać w ukryciu. Nikt nie potraktuje poważnie człowieka, który w nasuniętym na oczy kapturze szepcze o kodyfikacji prawa. Oczywiście placówki nie zostały spalone, to w końcu profesjonaliści. Ale z pewnością zarówno wywiad czeski jak i koronny wie lub przynajmniej domyśla się o twoich planach.
Rozumiesz - inaczej się nie dało. Trzeba było gronu profesorskiemu dać do zrozumienia, że pomysł jest poważny, że stoi za nim człowiek poważny. Inaczej nie uzyskałbyś wiarygodnych i miarodajnych informacji.

Offline

 

#4 09-07-2008 23:07:56

Michal Pawlak

Nobilis

Zarejestrowany: 25-02-2008
Posty: 125

Re: Kodyfikacja prawa

Problemu nie ma i nie spodziewałem sie niczego innego...Szkoda mi tylko placówki w Ratyzbonie gdyż rozumiem ze po wystąpieniu na sejmie śląskim wladze miejscowe beda wiedziąły co za miły młody(sic) możny pan ma placówkę u nich...a nie lubią mnie Czesi nie wiedzieć czemu..


Si vis pacem, para bellum

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plbusy Frankfurt bedlington terrier hodowla www.transport-zwlok.com.pl