Miecz i Pastorał Online

Miecz i Pastorał Online

Ogłoszenie

UWAGA! Wersja testowa - dużo rzeczy nie ma ale będą jak sie okaże że wszytko działa. Nie zapomnij sie zarejestrować. Musisz być zalogowany! Goście nie maja prawa do pisania na forum. Przeczytaj najpierw informacje ogólne! Potem zapraszam do działu Rozgrywka. Goście mają możliwość pisania w dziale Poza grą.

#1 29-04-2008 23:52:19

MG

Mistrz Gry

Zarejestrowany: 23-02-2008
Posty: 207

Domowe porządki

Już w drodze do rodzinnej Oleśnicy dop twojej armii dociera de Treville. Z najświeższych informacji to oczywiście ta, że twoja młoda niedawno poślubiona małżonka jest przy nadzieii. Co więcej wszyscy czekają już szczęsliwego rozwiązania! Toteż do Oleśnicy wracasz ze zdwojona energią

(pz - czy my już wykonywaliśmy jakieś rzutu określajace płeć potomka? Nie pamietam - ale dam ci wybór, z racji, ze to pierworodne dziecko to masz wybór - syn czy córka?)

Jezeli chodzi o bardzoej przyziemnesprawy to de Treville relacjonuje ostanie wydarzenia na Śląsku jako celowe działania wojewody, który ewidentnie wykorzystał fakt, że byliście nieobecni i dzięki temu przepchnął swoje zarządzenia.
Wyraźny był spzreciw Birbsteina - z zasady gwałcenia wg. niego wolności moznych panów i oczywiście Ziębickiego. De Treville sugeruje, że Ziebicki byłby skónny do nawiązania z Tobą głebszej wspólpracy. Obawia się jedynie czy ta dwója (Birbstein i Ziębicki) nie kombinują razem na boku a ciebie chcą wykorzystać. Faktem natomiast jest ze Ziębicki poróznił się z Wołoszkiem.
Co do van Holza który na glosowaniu stał za wojewodą to de Treville uważa, ze wojewoda go po prostu zastrzaszył a on, nie majać poparcia twojej osoby uległ. Czym go dokładnie zastraszył tego de Treville nie wie. 
W samym księstwie był raczej spokój i nie wydarzyło sie nic niepokojącego.


Powrót do Oleśnicy fetowany jest oczywiście hucznym wjazdem do miasta oraz  dwudniowym festiwalem opłacanym przez kasę Rady Miejskiej.
Twoja młoda małżonka wciąz wygląda pięknie mimo zaawansowanej ciąży i przynajmniej na forum publicznym okazuje wiele radości z twojego powrotu.
Cały dzień mija oczywiście na uczcie z twoimi lennikami, notablami miasta i zamożnymi mieszcanami. Dopiero wieczorem masz trochę czasu dla siebie.
Z racji stanu twojej żony - cóż - nie masz co liczyć na ponowne odkrywanie jej wdzięków
Sama twoja małżonka- cóz w listopadzie minie rok od waszych zaślubin (popraw mnie jeżeli się myle) a prawie połowę tego czasu ty spedziłeś na Litwie. Nie oszukujmy się - małżeństwo nie zostało zawarte z miłości a z przyczyn politycznych. Wtedy z Awdańcami żyłeś w dobrej komitywie
W kazym razie Anna na pewno darzy cię sympatią - w końcu jesteś przystojny, elokwentny, dobrze wychowany, no i jesteś księciem Ona zachowuje się tak jak jest to przyjete - jak pani żona. Oficjalnie i zgodnie z przyjetymi normami.
NAtomiast na dworze czuje się doskonale. Widać, że porobiła tutaj swoje porządki i w duża część wystroju, zwyczajów codziennnych, kuchni została wyraźnie zmieniona. Trochę drażnią cię nowe porządki - ale dlatego że nie jesteś do nich przyzwyczajony. Choc pomysł, że mięso podawane jest dobiero od obiadu uważasz za niezrozumiałay.
Anna zmieniała też trochę dworu - to znaczy pojawiło się dużo więcej kobiet - szlachetnie urodzonych oczywiście. Jakies dzieci biegaja po komnatach (to dzieci tych kobiet). Część to rodziny twoich lenników ale część przybyła wraz z Anną.
Nie bardzo lubią się z de Trevilem a to dlatego, że pon z racji swojego zawodu ma wglad w wasze codzienne życie i sprawy - w ten sposób może zorganizować ochronę. Anna nie lubi, ale toleruje - wie że jest potrzebny.
Od de Trevilla dowiadujesz się więcej - pani Anna nie cierpi sprzeciwu i podczas twojej nieobecności kilkunastu służacych zostało zwolnionych a paru gościom dano do zrozumienia że nie są mile widziany (w sumie nkt ważny, ale między innymi twój minstrel, który jednocześnie był świetnym kompanem do kielich i gry w kości czy szachy - Annie nie podobał się jego "luźny" tryb życia - poszło o dziwki, które sobie sprowadzał na dwór)
Reasumując - na dworze czujesz się jak troche obco - inne menu, jacyś obcy ludzie, nowe meble, nowe zwyczaje. A w pewnym momencie - kiedy chciałeś cos zmnienić (chodziło o to, jakie wino podac ci do obiadów i kolacji) usłyszałeś, że to zalecenia księznej. Ochmistrzyni wyraźnie dała do zrozumienia kto powinien wyraźić na to zgodę.
Co z tym zrobisz nbie wiem - ale bądź pewny - ciąg dalszy nastąpi .

Offline

 

#2 04-05-2008 23:27:30

Henryk Kanter

Książe

9667498
Zarejestrowany: 25-02-2008
Posty: 101

Re: Domowe porządki

W sprawie dworu, jak i wielu innych bedę chcial wprowadzic zdecydowanie swoje porzadki. Aby jednak plan dojrzał potrzebuję sześć dni relaksu.. Jesli Bóg stworzył w tyle świat -  i na końcu kobietę, to moze mi się uda w 6 dni wymyslec jak opanować moją żonę

Offline

 

#3 11-05-2008 12:49:29

MG

Mistrz Gry

Zarejestrowany: 23-02-2008
Posty: 207

Re: Domowe porządki

Twoja kochana małżonka podczas wpólnej podrózy, która odbywacie, po kolacji, gdy wspólnie spędzacie czas, poczekawszy aż usługująca wam służba wyjdzie całkiem niespodziewanie siada ci nagle na kolana i obejmuje rękoma za szyję.
- Henryku– mruczy  – miałabym prośbę do Ciebie.
- Henryku, daj mi na potrzeby dworu tak ze cztery tysiączki, akurat na rok mi starczy. Co? Miałabym swoją prywatną szkatułę. Wiem, że tak robi, i u mnie w domu też tak było, ze matka miała do swojej dyspozycji jakąś kwotę, i w księgach to było zapisane. A nawet ojciec mówił, że tak wygodniej bo podatki mniejsze są wtedy.
Uśmiecha się znowu i wygodniej sadowi się na kolanach.



(poza grą – te 4 tysiące zostały by wpisane w stałych wydatkach, byłyby odliczane od dochodu)

Offline

 

#4 13-05-2008 17:19:58

Henryk Kanter

Książe

9667498
Zarejestrowany: 25-02-2008
Posty: 101

Re: Domowe porządki

Uśmiecham się promiennie -Ależ kochanie, jesli potrzebujesz czegoś, powiedz tylko a postaram zadośćuczynić twojej prośbie. Doceniam także twoją inicjatywę na dworze, niektore pomysły są naprawdę, naprawdę, yhm.. innowacyjne. Ale prywatna szkatuła.. w mej piastowskiej wielopokoleniowej rodzinie nie ma takiej tradycji. Coz by sobie pomyslał moj papa, świeć Sigmarze nad jego duszą. Zresztą już zwiększyłem nakłady na dwór, specjalnie przed twym przybyciem do Oleśnicy

Usmiecham sie głaszcze włosy etc.

Co do wyboru płci - SYN

Jak wrócę do Oleśnicy - Szykuję solidną reformę i kodyfikację do pewnego stopnia dworu. Posyłam zmyślnego gońca aby sprowadził/znalazł mojego minstrela (oczywiście w tajemnicy przed Anną). Poza tym chciałbym powołać nadwornego złotnika, nadwornego malarza, i nadwornego architekta ktory nadzorowałby rozbudowę i upiększanie pałacu. Również zleciłbym mu budowę kaplicy grobowej przy kolegiacie oleśnickiej. Najlepiej chciałbym sprowadzic ich z powazniejszych osrodków z Imperium, by prezentowali jako taki poziom.

Chcę wprowadzić urząd Marszałka dworu/ Seneszala, ktory zarządzałby dworem. Musi to być zaufana osoba, konsultująca posunięcia ze mną i akceptująca w pełni moją wizję Oczywiście Anny tez bedzie słuchał, ale przede wszystkim bedzie realizował moj program. Nie wiem czy znajdę odpowiednią osobę w Olesnicy, w razie potrzeby poślę wici nawet poza Śląsk.

Dalsze pomysły później

Offline

 

#5 14-05-2008 19:25:34

MG

Mistrz Gry

Zarejestrowany: 23-02-2008
Posty: 207

Re: Domowe porządki

Anna o dziwo nie krzyczy, patrzy na ciebie zmrużonymi oczami, a jej twarz ciemnieje. Z pewnym niepokojem dostrzegasz pewne podobieństwa do jej brata palatyna Awdańca. Zdecydowanie ta sama krew.
- Rozumiem - mówi nad wyraz spokojnie i widać, że sie opanowuje - rozumiem, panie mężu, to twoja decyzja. Nie wiem jednak jak uda mi się przygotować dwór na zjazd, który masz zamiar zorganizować. Naprawde nie wiem. Pomyśl o tym proszę.
Usmiecha sie do Ciebie, a ty stwierdzasz że złośc też służy jej urodzie, po czym zamaszyscie odwraca się i wychodzi. Drzwi trzaskaja głucho. Dość mocno.


Co do reszty spraw - gonec wyslany czekasz az wróci. Odnowienie dworu - kwota okołu 8000 (minimum). Kaplica grobowa - 2000 zł

Seneszal - do twoje decyzji, imie, przeszlść - możesz sam mi podać kandydaturę

Offline

 

#6 14-05-2008 23:08:19

Henryk Kanter

Książe

9667498
Zarejestrowany: 25-02-2008
Posty: 101

Re: Domowe porządki

- A więc to tak, jak chodzi o pieniądze to Henryczku Henryczku, a tak to "panie mężu", dobre sobie! Jakoś wiele zjazdów przed Twoim przybyciem odbyło się bez prywatnej szkatuły księżnej, zapewniam - wiele. Ja przez pół roku tułałem sie po tej przeklętej głuszy, leżałem na marach szepcząc w gorączce "Anno, kwiecie mój najdroższy".. Ach okrutny losie wrociłeś mnie do zdrowia bym jedynie natknął się na zimny mur obojętności - klaskam w dłonie - Gustawie! Przynieś wina, muszę się dziś upić..

Offline

 

#7 20-05-2008 23:48:32

MG

Mistrz Gry

Zarejestrowany: 23-02-2008
Posty: 207

Re: Domowe porządki

ZAchowanie twojej małżonki podczas obiadu z van Holzem to chyba realizacja jej gróźb n atemat zjazdu. Pech chce, że Anna w dworskich konwersacjach i "szpilach" jest naprawdę dobra. Wiec czeka cie sporo zachodu żeby łagodzić podobne sytuacje.
Cóż - jeżeli nie załatwisz tego w inny sposób bedziemy to rozstrzygać rzutem k100 +modyfikator z Ogłady i odpowiednich umiejętności.

Offline

 

#8 11-06-2008 14:10:24

Henryk Kanter

Książe

9667498
Zarejestrowany: 25-02-2008
Posty: 101

Re: Domowe porządki

Podła suka! Udałoby mi się ją podtruć zeby spędziła najbliższy tydzień w łóżku? Tylko oby sie nie odwróciło to przeciwko mi, np. jednak taka chora nie bedzie i namiesza jeszcze gorzej przy gościach albo umrze przypadkiem
Jak nie to dam jej te pieprzone 4k, no moze 3k..

Daję jej czas do konca przyszłego roku - jak stosunki między nami sie nie ułożą, to zdarzy jej się wkrótce jakiś feralny wypadek..

PS. kiedy poród???

Offline

 

#9 26-06-2008 18:59:59

MG

Mistrz Gry

Zarejestrowany: 23-02-2008
Posty: 207

Re: Domowe porządki

Ależ stosunki miedzy wami układają się wyśmienicie! W życiu prywatnym Anna nie daje ci podstaw do złości czy niechęci. Naprawdę doskonale rozdziela życie prywatne i publiczne. Bo w polityce Ci raczej nie pomaga, oj nie pomaga. Co do wypadku jest to rzecz prosta, powiem nawet, że nie wymaga rzutu dla De Trevilla to fraszka. Pomyśl tylko o reperkusjach - ze strony Awdańców, ze strony opinii publicznej .

Co do porodu - termin - przełom grudnia/stycznia.

Offline

 

#10 20-07-2008 18:32:10

Henryk Kanter

Książe

9667498
Zarejestrowany: 25-02-2008
Posty: 101

Re: Domowe porządki

Rozliczenie oraz wszelkie wydatki na budynki/dwor infrastrukturę etc. obliczysz nam 1 stycznia??

Wtedy tez zajmę się bardziej swoim dworem, np. postaram się znależć jakąs postać na seneszala

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plwszywki internet koszarawa Kolonoskopia w znieczuleniu ogólnym