Miecz i Pastorał Online

Miecz i Pastorał Online

Ogłoszenie

UWAGA! Wersja testowa - dużo rzeczy nie ma ale będą jak sie okaże że wszytko działa. Nie zapomnij sie zarejestrować. Musisz być zalogowany! Goście nie maja prawa do pisania na forum. Przeczytaj najpierw informacje ogólne! Potem zapraszam do działu Rozgrywka. Goście mają możliwość pisania w dziale Poza grą.

#1 13-05-2008 18:52:01

Henryk Kanter

Książe

9667498
Zarejestrowany: 25-02-2008
Posty: 101

Wywiad

Po powrocie do Oleśnicy, jeszcze przed zjazdem moich gości, wieczorem spotykam się z de Trevillem, na osobnosci w bezpiecznym miejscu rzecz jasna.
Jean, druchu mój wierny. Napijmy się polewam Nie lada zadanie przed nami teraz, a dokładniej przed Tobą heh. Trzeba stworzyć siatkę wywiadowczą z prawdziwego zdarzenia. Mało tego, najlepszą na Śląsku, jesli to mozliwe. Zacznijmy od erekcji siedziby w Oleśnicy, i od skromnych kilku siatek, powiedzmy na ziemiach:

Ziembickiego
Birbsteina
Nossitza
Tetmajera
Kottwitza
Odrowąża

hmm nad kontrwywiadem sie jeszcze zastanowię.. to bedzie kosztowało 6100 sztuk złota jesli sie nie mylę? Ile potrwa organizacja tego wszystkiego? Jesli masz jakiekolwiek sugestie, mow śmiało chetnie wysłucham rad ekspertai oddanego przyliaciela. Zdrowie! Za Śląsk! Przybijam kielichem

Offline

 

#2 14-05-2008 19:15:57

MG

Mistrz Gry

Zarejestrowany: 23-02-2008
Posty: 207

Re: Wywiad

Jean zgadza sie zeby zorganizować siatkę na ziemiach sąsiadów. Organizacja siatki potrwa przynajmnije miesiąc. On najchetniej założył by jeszcze wywiad na ziemiach Cioka i Pawlka - to najważniesi gracze i warto wiedziec co u nch w trwaie piszczy.

Offline

 

#3 18-05-2008 11:30:23

MG

Mistrz Gry

Zarejestrowany: 23-02-2008
Posty: 207

Re: Wywiad

NIe minął nawet tydzień kiedy Jean prosi cie o rozmowę. Nalega też aby incognito wyjść z zamku.
W ciszy docieracie do stajni, a potem boczną bramą wyjeźdzacie z miasta. Po dobrej godzinie jazdy i kluczeniu po lesie dojeżdzacie do straej, zapomnianej osady smolarzy. Połozona w głebi lasu wygląda na podupadła i opustaszała. Pozory jednak mylą. Jean wskazuje ci dyskretną straż , która ma baczenie nad cała drogą. Chałupy w środku wygladają na zniszczone i porzucone, jednak ich piwnice... to doskonale zakamuflowane i zaopatrzone pomieszczenia. W większości jeszcze puste ale w jednej z nich Jean prezentuje ci starszego, ponad 50-letniego męzczynzę, grubszego, wyglądającego albo na masarza, albo na piekarza a najbardziej na starego proboszcza wiejskiej fary.
- Panie, oto Boguslach Neplach - wskazuje go z dumą.
A widząc twoje niezrozumienie, uśmiecha się.
- Pan Neplach był szefem taboryckiego wywiadu podczas husyckiej zawieruchy. A jak dobrze pełnił swoją funkcję świadczą chociaż sukcesy hustyów tutaj na Śląsku. Bo pan Neplach Śląsk zna i co ważniejsze wciąz jest na bieżąco.

Neplach skłania głowe w twoją stronę, a jego wydawało się dobrosusznych oczkach fiknęły dwa małe złośliwe diabełki.

Parzysz długo na Jeana, potem na Neplacha. Jean rozumie. że chcesz mu coś powiedziec na osobności - wychodzicie.

- Jak sądzisz panie? Moim zdaniem sie nada. Nie zdradzi, bo szukaja go Czesi, bo przystał do hustyów, szukają go husyci bo w ostanim momencie od nich uciekł. Szukają go Niemcy bo sporo napsół im krwi, szukają go w końcu Polacy bo naciął ich na bardzo duża kasę. Szuka go Kościół i Inkwyzcja bo był heretykiem i zbiegłym księdzem.  A ja jakiś czas temu ocalięm go z rąk siepaczy, zapewniłem schronienie i prace tam gdzie jest mistrzem. Jak więc sądzisz ksiąze? Bedzie szefem wywiadu i kontrywiadu czy nie?

(pg: czy robić wywiad u Pawlaka i Ciołka?)

Offline

 

#4 18-05-2008 21:59:05

Henryk Kanter

Książe

9667498
Zarejestrowany: 25-02-2008
Posty: 101

Re: Wywiad

Uśmiecham się łągodnie - Czuję że jak zwykle intuicja nie zawodzi cie moj drogi Jean, ten Neplach o facjacie czcigodnego plebana zdaje się idealnym kandydatem.. o wywiadzie taboryckim doszły mnie słuchy nawet w Rzeszy, pomijając Czechy rzecz jasna. Bedzie własciwą osobą na własciwym miejscu

Wracam z de Trevillem spowrotem - Raduje se velice me srdce,  take dobreho profesionala privitac na prekrasnym Ślasku. Pane..nebo  bratrze Neplachu, musete vytvorit najlepsza mrizke na Slasku. My, książę Oleśnicy pokładamy w tobie nadzieję, dajemy błogosławieństwo, i, fundusze. Przechadzam się, oglądam siedzibę.Wierzę w twój fach, Neplach.Ściszam głos, podchodzę do niego Wiem, że nie masz za bardzo gdzie uciec, ale wiedz, że jesli jestes agentem króla czy Pawlaka lub Sigmar wie kogo, urwę Ci jaja i każę zjesc, zanim przekaże cie w rece specjalistow.. ale jestem przekonany że nie bedzie to konieczne. W końcu jesteś zawodowcem, czyż nie?
Dobrze więc, od dzis wszystkim co związane jest, hmm z informacjami podległe jest drogiemu panu Bohuslavovi,  kontakty ze mną bedzie organizował pan de Treville. Proszę przekazywać wszystko na bieżąco, aa i u panów.. - wołam De T. i Neplacha - u Ciołka i Pawlaka też zainstalujcie ludzi.

No, to zbierajmy się Jean, bo Anna bedzie się niepokoiła.

Offline

 

#5 06-06-2008 11:58:20

Henryk Kanter

Książe

9667498
Zarejestrowany: 25-02-2008
Posty: 101

Re: Wywiad

Jak wygląda kwestia instalowania komórek poza granicami Śląska? jesli przyjmujesz taka mozliwość, np. w Ratyzbonie, Pradze, Krakowie? na razie czysto teoretycznie sie pytam

Offline

 

#6 10-06-2008 17:05:47

MG

Mistrz Gry

Zarejestrowany: 23-02-2008
Posty: 207

Re: Wywiad

Jest taka możliwość oczywiście. Cena zaczynałaby się od około kilku tysięcy. Do indywidualnego uzgodnienia.
Komórki na ziemiach, które wskazałeś pojawią się w ciągu miesiąca.

Offline

 

#7 11-06-2008 14:33:12

Henryk Kanter

Książe

9667498
Zarejestrowany: 25-02-2008
Posty: 101

Re: Wywiad

Jesli tetmajer wyraźnie się odetnie ode mnie, to chciałbym po zainstalowaniu komórki u niego spróbować skonstruować misję poszukującą potencjalnego haka na niego, a taki chyba wczesniej czy poźniej sie znajdzie - no i szantaż=poparcie.
Do wykonania??

Offline

 

#8 19-06-2008 20:17:59

MG

Mistrz Gry

Zarejestrowany: 23-02-2008
Posty: 207

Re: Wywiad

Miska przyjęta - czas wykonania około 3 tygodni do miesiąca.

Offline

 

#9 03-07-2008 15:28:56

Henryk Kanter

Książe

9667498
Zarejestrowany: 25-02-2008
Posty: 101

Re: Wywiad

Niecierpliwie czekam na instalację placówek i pierwsze dane "białego wywiadu"

Wiem wiem, musi chwila upłynąć w grze. Btw aktualizuj datę.

Offline

 

#10 03-07-2008 18:50:53

MG

Mistrz Gry

Zarejestrowany: 23-02-2008
Posty: 207

Re: Wywiad

Misja Tetmajer - szukanie haków

Szanse powodzenia: Szpieg  poz. 0 (100%) - odpowiednie modyfikatory (tajne) = 40% szans na powodzenie


Proszę wykonać 1 rzut k100 (d100) używając http://invisiblecastle.com/roller/
i wkleić wynik podając (obowiązkowo) link do rzutu.
W Character Name wpisz Kanter, w pole Note wpisz "misja szpiegowska Tetmajer"

(powyższe restrykcje są konieczne na wypadek jakiegoś niecnego oszustwa,   ale ma nadzieje, że nie będą potrzebne) 


btw. czy przeznaczasz jakieś fundusze na Kontrwywiad? dane wywiadu zostały dodane do twojego konta w google. Masz tam udostępnioną ekonomie panów, u których masz komórki.

Offline

 

#11 03-07-2008 22:12:08

Henryk Kanter

Książe

9667498
Zarejestrowany: 25-02-2008
Posty: 101

Re: Wywiad

Rolled on: 2008-07-03 13:04:45.630352
1d100 → [5] = (5)
misja szpiegowska Tetmajer

http://invisiblecastle.com/roller/view/1648582/

Serio nic nie oszukiwałem Na kontrwywiad sypnę chyba 2 poziomy, to będzie 3000zł?

Offline

 

#12 03-07-2008 22:28:43

MG

Mistrz Gry

Zarejestrowany: 23-02-2008
Posty: 207

Re: Wywiad

No gratuluje pierwszej udanej misji!

A teraz cie rozczaruje:
Choć wydaje się to niemożliwe to pan Tetmajer jest czysty jak łza. Jego żona umarła w naturalny sposób. Jego córka jest już zaręczona z pewnym dobrze rokującym młodym czeskim szlachcicem z Moraw, za pół roku będzie ślub. Jego najstarszy syn niczym się specjalnie nie wyróżnia, najmłodszy to oczko w głowie ojca ale nie jest faworyzowany i akceptuje swoją pozycje w rodzie. Słowem - przykładna rodzina (o dziwo!)


Co do kontrwywiadu - każdy wydany 1000 zmniejsza szanse szpiega o 15%, czyli jak wydasz 3000 to szpieg będzie miał o 45% szans mniej.
I tutaj niespodzianka, nie wiem czy pisałem wcześniej. Z powodu, że szefem twojego wywiadu jest Flutek, poziom Kontrwywiadu masz zawsze +1. 9czyli tak jakbyś wydał 4000)

Ile wydajesz?

Offline

 

#13 03-07-2008 22:43:53

Henryk Kanter

Książe

9667498
Zarejestrowany: 25-02-2008
Posty: 101

Re: Wywiad

No coż, nie wszyscy to mordercy truciciele dziwkarze etc. ale warto było sprawdzić. Czy w związku z tym mój szpieg dostanie poziom??   Dajmy mu pseudonim operacyjny "Gwarek" )

Wydaję 3k, a co.. na tym wywiadzie ucierpi eko, oj ucierpi troche ale szpiegostwo to w koncu nie zabawa dla małych dziewczynek, racja? To zwieksza rowniez szanse ewentualnej wpadki szpiegów(np pojmanie?)

Edit: A dostanę dane białego wywiadu w postaci plotek??

Ostatnio edytowany przez Henryk Kanter (20-07-2008 18:29:25)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plwszywki internet koszarawa Kolonoskopia w znieczuleniu ogólnym